Ziraat Bankası Vadeli Hesap Açma Limiti ve Faiz Oranları

Ziraat Bankasi Vadeli Hesap Basvurusu

Ziraat Bankası Vadeli Hesap Açma

Ziraat Bankası vadeli hesap açtırmak isteyen vatandaşlar, 1-730 gün arası vadelerle açtırabilme imkânına sahiptir. Ayrıca vade günü dolan kişiler, paralarını daha sonra faizle birlikte alabilir. Ziraat Bankası’nın vadeli hesabından yararlanmak isteyenler, bankanın şubesine giderek bilgileri alıp vadeli hesap açtırabilir.

Ziraat Bankası Vadeli Hesap Özellikleri Nelerdir?

Ziraat Bankası’ndan vadeli hesap açtırmak isteyenler, birçok avantaj elde eder. Aşağıda Ziraat Bankası’ndan vadeli hesap açtıran kişilerin sağladığı kazançlar ile ilgili bilgiler yer alır:

 • Ziraat Bankası’nın Vadeli Tük Lirası Mevduat hesaplarını müşteriler, Türk Lirası olarak 1-730 gün arası vadeli açabilir. Vade bitiminin olduğu durumlarda müşteriler anaparalarını faizleriyle beraber alabilme şansına sahiptir.
 • Vadeli hesaba vade gününden önce bir iade talebinde bulunulmuş ise, banka müşterilerinin bu isteğini kabul ederek vadeli hesaba vadesiz faiz oranı işlenerek ödemeler yapılır.
 • Ziraat Bankası vadeli hesabın vade günü dolduktan sonra müşteriler yeni bir talimat vermediği sürece aynı vade süresi ve yenilenen tarihte uygulanan faiz oranı kabul edilir.
 • Ziraat Bankası’nın şubesinden açılan 100 TL ve üzeri vadeli hesaplara faiz oranları uygulanır.

Para politikası yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası Vadeli Hesap Başvuruları Nerelerden Yapılabilir?

Ziraat Bankası’ndan vadeli hesap açmak isteyen kişiler, Ziraat Bankası’nın birçok başvuru kanallarını kullanarak hesaplarını kolay bir şekilde açtırabilir. Aşağıda Ziraat Bankası’ndan vadeli hesap açtırmak isteyen kişilerin kullanabilecekleri kanallar yer alır:

 • Banka Şubesi: Ziraat Bankası’ndan vadeli hesap açtırmak isteyen kişiler, başvuru esnasında talep edilen evraklarla beraber bankanın en yakın şubesine giderek hesaplarını yetkili görevlilerle beraber açtırabilir.
 • Ziraat Mobil: Ziraat Bankası’ndan vadeli hesap açtırmak isteyenler, Ziraat Mobil uygulamasını kullanarak bankanın şubesine gitmeye gerek duymadan Telefon Bankacılığı ile başvuru işlemlerini yapabilir. Ziraat Mobil uygulamasında geliştirilen “Ziraat Onay” teknolojisi sayesinde müşteriler şifresiz bir şekilde uygulamaya girerek başvuru işlemlerini gerçekleştirebilir. Bununla birlikte Geliştirilmiş Hesaplama Araçları ile kişiler almak istedikleri kredinin ne kadar olduğunu ve mevduatlarının ne kadar getirileceğini kolay bir şekilde öğrenebilir. Bunun dışında Kampanyalar bölümünden bankanın ortaya koyduğu avantajlar kolay bir şekilde takip edilebilir. Ayrıca uygulamanın akıllı arama motoru özelliği sayesinde yapılmak istenen işlemlere kolay bir şekilde zaman kaybetmeden ulaşılabilir.
 • İnternet Şubesi: Ziraat Bankası’nın İnternet Şubesi ile günün her saatinde istenilen işlemler kolay bir şekilde gerçekleşir. Ziraat Bankası’ndan vadeli hesap açmak isteyen kişiler İnternet Bankacılığını kullanarak hesaplarını açtırabilir. Ziraat Bankası’nın Bireysel İnternet Şubesi’nden yararlanmak isteyen kişiler, öncelikle bankadan vadesiz hesap açtırmaları gerekir. Ayrıca müşteriler, Ziraat Bankası’nın SMS hatırlatma özelliği ile İnternet Şubesi’nden, hesaba havale veya EFT geldiğinde, vadeli hesabın dönüşünde, Otomatik Ödeme Talimatı için hesapta yeterli para olmadığında repo, Hazine Bonosu, Devlet Tahvili ve Eurobond vade dönüşünde ve günlük olarak fonların fiyatları konusunda bilgilendirme mesajı almak isteyen  kişiler ücretsiz hatırlatma SMS’ lerinin kendilerine yollanması konusunda talepte bulunabilir.

Ziraat Bankası Mevduat Faiz Oranları

Ziraat Bankası’nın mevduat hesap faiz oranlarını bankanın hesaplama motoru ile bankanın faiz oranları günlük, 32 günlük, yıllık olarak öğrenilebilir. Ziraat Bankası’nın bütün hesaplarının farklı özellikleri ve kampanyaları vardır. Aşağıda Ziraat Bankası mevduat faizleri ile ilgili bilgiler yer alır:

 • 8-20 Vade- %14- 652,05 TL(20 Gün)
 • 21-29 Vade- %17- 1.148.08 TL(29 Gün)
 • 30-31 Vade- %20- 1.443.84 TL(31 Gün)
 • 32-91 Vade- %20- 4.238. 36 TL
 • 92-120 Vade- %20- 5.589.04 TL
 • 121-180 Vade- %20- 8.383.05 TL
 • 181-364 Vade- %20- 17.088.84 TL
 • 365 – 400 Vade- %20- 19.203. 45 TL
 • 401-730 Vade- %20- 14.400.00 TL(730 Gün)

Ziraat Bankası Mevduat Faiz Oranı Özellikleri Nelerdir?

Ziraat Bankası’nın mevduat faiz oranın sağladığı birçok yararlar vardır. Bu yararlar aşağıda şu şekilde verilir:

 • Ziraat Bankası’ndan vadeli hesap Türk Lirası olarak 1-730 günleri arasında açılabilir.
 • Vade süresinin bitiminde müşteriler anaparalarını faizleriyle alabilir.
 • Vadeli hesap tutarının belli bir miktarını almak isteyen kişiler, faiz getiri imkânından yararlanamaz.
 • Bankaya vade süresinin bitiminin bildirimi yapılmadığı zaman vadeli hesaba uygulanan faiz oranı yeni dönem için aynı olacak şekilde otomatik olarak yenilenerek vadeli hesaba uygulanır.
 • Ziraat Bankası’ndan vadeli hesap limiti en az 1.000 TL’dir.

Altın Vadeli Mevduat Hesabı

Ziraat Bankası’nın altın vadeli mevduat hesabının sağladığı özellikle çok fazladır. Aşağıda Ziraat Bankası’ndan altın vadeli mevduat hesabı açtırmak isteyen kişilerin elde edecekleri avantajlar yer alır:

 • Ziraat Bankası altın vadeli mevduat hesabı, en az 10 gram altın limitine denk gelerek açılan hesaptır.
 • Bu hesabı dileyen herkes 30-40 gün arasında açabilir.
 • Elde edilen faiz değerinin üzerinde %15 oranında stopaj işlenir.
 • Ziraat Bankası’nın altın vadeli mevduat hesabı 1000/1000 altın saflığından ve gram cinsinden açılır.
 • Ziraat Bankası’nın vadeli mevduat hesabı Tasarruf Mevduatı Sigortası kontrolü ve denetimi altındadır.

Yukarıda verilen Ziraat Bankası’nın altın vadeli hesabının aşağıda vade ve faiz oranıyla ilgili bilgiler yer alır:

 • 30-31 Vade: %0-50
 • 32- 91 Vade: %0-75
 • 92-180 Vade: %0-75
 • 181-364 Vade: %0.80
 • 365-400 Vade: %0-80

Ziraat Bankası Hesap Nasıl Açılır?

Ziraat Bankası’ndan hesap açmak isteyen kişilerin belli şartları yerine getirmesi gerekir. Ziraat Bankası’nın İnternet Şubesini kullanmak isteyen kişiler, ilk olarak Ziraat Bankası’ndan vadesiz hesap açmaları gerekir. Ziraat Bankası’ndan vadesiz hesap açacak kişilerin 18 yaşından büyük olması ve 18 yaşının altında olduğu zaman ise hesap açmak için ailesinin onayını alması gerekir. Ziraat Bankası’ndan hesap isteyen kişiler, Ziraat Bankası’nın başvuru kanallarından herhangi birini kullanarak hesaplarını kolay bir şekilde açabilir. İlk olarak hesap açmak isteyen kişiler, Ziraat Bankası’nın en yakın şubesine kimlik belgeleriyle beraber giderek bankada görevli olan müşteri temsilcilerinin yardımıyla beraber hesaplarını açmak için müracaatta bulunabilir. Bunun dışında vatandaşlar, Ziraat Bankası’nın İnternet Şubesini kullanarak “www.ziraatbank.com.tr” internet adresine giriş yapıp hesap açtırmak için gereken adımları takip ederek online bir şekilde bankanın şubesine gitmeye gerek kalmadan hesaplarını açtırabilir. Fakat İnternet Şubesini kullanarak Ziraat Bankası’ndan hesap açılabilmesi için müşterilerin önceden kullandıkları banka hesabının veya kredi kartının olması gerekir. Bununla birlikte giriş için şifrelerinin de olması şartı aranır. Müşteriler, Ziraat Bankası’nın müşteri hizmetleri hattını arayarak da müşteri temsilcisinin talimatlarıyla beraber kolay bir şekilde hesaplarını açtırabilir.

Finansal sistem hakkında detaylar için tıklayınız.

Ziraat Bankası Hesap Açma Ücreti Nedir?

Ziraat Bankası’ndan hesap açmak için herhangi bir ücret ödenmesine gerek yoktur. Banka, müşterilerinden hesap açmak için hiçbir şekilde ücret talep etmez. Fakat bankanın hesaplarından yapılan havale ve EFT gibi işlemlerde belli bir miktar ücret ödenmek zorundadır.

Ziraat Bankası İletişim

Müşteriler Ziraat Bankası’ndan hesap açtırmak veya başka işlemler yaptırmak için Ziraat Bankası’nın Telefon Bankacılığını kullanarak müşteri temsilcilerinin talimatlarıyla beraber işlemlerini kolay bir şekilde yapabilir. Bunun için vatandaşlar Ziraat Bankası’nın 444 00 00 – 0850 220 00 00 numaralı hatlarından birini arayarak diledikleri her saatte vadeli hesap açma işlemlerini hızlı bir şekilde halledebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir