Türk Telekom İnternet, Mobil Taahhüt Sorgulama

Turk Telekom Sorgulama

 

Mobil Taahhüt Sorgulama

Türk Telekom ile İnternet ve Mobil taahhüt sorgulama işlemini yapmak isteyen kişiler, Türk Telekom’un tarife sorgulama kanallarını kullanarak işlemlerini kolay bir şekilde yapabilir. Aşağıda Türk Telekom ile tarife sorgulamak isteyen kişilerin kullanacakları sorgulama kanalları ile ilgili bilgiler yer alır:

 • Müşteriler kullandıkları tarifeyle ilgili bilgileri almak istediklerinde cep telefonlarının mesaj bölümüne TARIFEM yazıp 5555’e kısa bir mesaj göndererek ücretsiz bir şekilde tarifeleri ile ilgili sorgulama işlemlerini yapabilir. Bunun dışında Online İşlem Merkezi’ne giriş yaparak da tarifeleri hakkında bilgiler elde edebilir.
 • Müşteriler, Türk Telekom ile kalan kotalarını öğrenmek istedikleri zaman cep telefonlarının mesaj bölümüne KALAN yazıp 5555 ‘e SMS göndererek ücretsiz bir şekilde kalan kullanım limitlerini öğrenebilir.

Sitemizden maliye politikası yazısına ulaşabilirsiniz.

Taahhüt Öğrenme Ve Tarife Değişikliği

Müşterilerin Türk Telekom ile taahhütlerini öğrenebilmeleri ve tarifelerinde değişiklikler yapabilmeleri için aşağıda verilen kanalları kullanmaları gerekir. Bu kanallar şu şekilde sıralanır:

 • 444 1 444’ten Türk Telekom Müşteri Hizmetleri
 • Türk Telekom Mağazaları
 • SMS ile Kısa Kod Gönderimi
 • Online İşlem Merkezi’nde Tarife ve Taahhüt İşlemleri

Müşteriler, yukarıda verilen kanalları kullanarak tarifelerinde değişiklikler yapabilir. Fakat tarife değişikliğinde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalar aşağıda detaylı bir şekilde verilmektedir:

 • Müşteriler, tarife değişikliği yapmak istediklerinde son tarife değişikliğinin üzerinden toplamda 31 günün geçmesi gerekir.
 • Müşteriler, yeni hat aldıkları zaman tarife değişikliğini yapmak istiyorlarsa, yeni hat aldıklarının üzerinden toplamda 31 günün geçmesi gerekir.

Tarife değişikliğinde bulunan müşterilerden belli miktarlarda ücret talep edilir. Aşağıda Türk Telekom’dan tarife değişikliği yapacak kişilerden alınan ücretlerin belirlenmesinde dikkat edilen hususlar şu şekilde verilmektedir:

 • Türk Telekom’dan tarife değişikliği yapacak kişilerden alınan ücret, müşterilerin eski tarifelerinde ne kadar süre kaldığına bakılarak belirlenir.
 • Tarife değişikliğinde alınan ücretler, müşterilerin tarife kullanım haklarını ne kadar sürede bitirme durumlarına göre belirlenir.
 • Belirlenen ücretler, tarife değişikliğinin yapıldığı aydan sonra ilk faturaların aylık tarife ücreti kalemine özel olacak şekilde uygulanır.

Cihazın taahhüdünün olduğu durumlarda tarife değişikliğinde bulunulduğu zaman aşağıda verilen noktalar ele alınarak tarife değişiklikleri yapılabilir:

 • Tarife değişikliği yapılırken kullanılmakta olan tarifenin cihaz grubu (Tarife Grubu 1.2.3.4 gibi) ele alınır.
 • Tarife değişikliğinin yapılması için cihaz taahhüdünün bozulmamış olması ve en fazla 31 gün içerisinde 1 defa yapma koşulu ile cihazların taahhütlerinin devam etmesi durumunda tarife değişiklikleri yapılabilir.
 • Bunun dışında tarife değişikliğinin yapılması için cihaz taahhüdünün bozulmamış olması koşuluyla müşteriler 3 kez üst tarife gruplarına ve 1 kez alt tarife gruplarına geçmek için tarife değişikliği için başvuruda bulunabilir.
 • Tarife değişikliğinin yapılması sonucunda cihaz için ödenen ücret hiçbir koşulda değişmez. Aynı ücreti müşteriler ödemeye devam eder.

Güncel Borç Bilgisi Nasıl Öğrenilir?

Türk Telekom ile güncel telefon faturalarını öğrenmek isteyen kişiler, Türk Telekom’un Güncel servis hizmeti ile faturalarını sorgulayabilir. Bu hizmetten yararlanmak isteyen müşteriler, cep telefonlarının mesaj kısmına GUNCEL yazıp 5555’e kısa bir mesaj göndermeleri gerekir. Böylelikle müşteriler, Türk Telekom’un Güncel servisi ile cep telefonlarının borçlarını kolay bir şekilde öğrenebilir. Ya da müşteriler, telefonlarının arama bölümüne  *100#’ yazıp tuşlayarak ses, SMS ve internet kullanımlarının ne kadar olduğunu ve faturalanmamış olan telefon borçlarını öğrenebilir. Yurtiçinde Güncel servis hizmeti ile yapılan sorgulamalardan herhangi bir ücret talep edilmez. Fakat yurtdışında yapılan sorgulamalarda kişiler, Dünya Varmış Tarifesi’ne göre ücretlendirilir. Bunun dışında Güncel Fatura Bilgisi servisine müşteriler internet üzerinden ulaşarak da ücretsiz bir şekilde güncel faturalarını sorgulatabilir.

Türk Telekom Telefon Tarifeleri

Türk Telekom’un sunmuş olduğu Mobil tarifeler sayesinde müşteriler, sevdikleriyle diledikleri kadar konuşup internetin keyfini çıkarabilme şansına sahiptir. Aşağıda Türk Telekom’un Mobil tarifeleri ile ilgili bilgiler yer alır:

 • Prime Kat Kat 10 GB Tarifesi: 12 ay boyunca Gel Kazan Kampanyası ile ayda 5 GB internet Hediyeli Prime Kat Kat 10 GB tarifesi sadece 49 TL’ dir.
 • Prime Kat Kat 15 GB Tarifesi: 12 ay boyunca Gel Kazan Kampanyası ile ayda 5 GB internet Hediyeli Prime Kat Kat 15 GB tarifesi sadece 59 TL’dir.
 • Fırsat Web’de Prime 10 GB Tarifesi: Türk Telekom’un internet sitesi üzerinden veya Online İşlemler uygulamasından başvuru yaparak yeni hat aktivasyonu ve numara taşıma yapan müşterilere özel sunulan tarifedir.

Türk Telekom Prime Tarifesi

Türk Telekom’un Prime Tarifesi sayesinde müşteriler yurtiçinde ve yurtdışında birçok avantajlar elde edebilme şansına sahip olur. Türk Telekom Prime Tarifesi’nden yararlanan kişiler, özellikle alışveriş avantajlarından, gözde restoranlarda yapılan indirimlerden, eğlenceden, yurt dışı hizmetlerinden ve daha birçok kampanyalardan yararlanabilme imkânını elde eder. Bunun dışında Türk Telekom Prime Tarifesi’ni kullanan kişiler, seyahatlerinde VIP Havalimanı transfer hizmeti, araç kiralama indirimi ve kişiye özel çeşitli ulaşım ve seyahat avantajlarından yararlanabilir. Aşağıda Türk Telekom Prime Tarifesi ile ilgili bilgiler yer alır:

 • Prime Eksper Tarifeleri: Bu tarife ile müşteriler, ihtiyaçlarına göre seçtikleri internet limiti ile beraber yurt içi her yöne 1000 dakika, 1000 SMS paketinden yararlanabilir.
 • Prime Ekstra Tarifeler: Bu tarife ile müşteriler, ihtiyaçları doğrultusunda seçtikleri internet paketi ile birlikte yurt içi her yöne 2000 dakika ve sınırsız SMS paketinden faydalanabilir.

Taahhütlü Ek İnternet Paketleri Nelerdir?

Türk Telekom’un taahhütlü ek internet paketlerinden yararlanmak isteyen kişiler, aşağıda verilen paketleri inceleyerek istediği paketi seçip anında ek internet paketlerini kullanabilme şansına sahip olur. Aşağıda Türk Telekom’un taahhütlü ek internet paketleri ile ilgili bilgiler yer alır:

 • Ekstra 5GB Paketi
 • Ekstra 2GB İnternet Paketi
 • İnternet Özgürlüğünü 10 GB’a Tamamlayan Ekstra İnternet Paketi
 • İnternet Özgürlüğünü 15 GB’a Tamamlayan Ekstra İnternet Paketi

İnial kart özellikleri için tıklayınız.

Türk Telekom Tarife İptali

Türk Telekom’dan tarife iptali yapmak isteyen kişilerin Türk Telekom’un başvuru kanallarından herhangi birini kullanmaları gerekir. Türk Telekom’dan tarife iptali yapmak isteyen kişiler, Türk Telekom’un müşteri hizmetlerini arayarak müşteri temsilcilerinin verdikleri talimatlar doğrultusunda tarifelerini iptal edebilir. Ya da müşteriler, en yakın Türk Telekom bayiliklerine giderek tarife iptali için başvuruda bulunabilir. Veya müşteriler, cep telefonlarından kısa mesaj atarak SMS yolu ile tarife iptal işlemini gerçekleştirebilir.

Taahhüt Uzatma Avantajları

Müşteriler, Türk Telekom’dan taahhütlerini uzattıkları zaman birçok avantajlar elde eder. Aşağıda taahhüt uzatmada elde edilen avantajlar ile ilgili bilgiler yer alır:

 • 36 veya 48 aylık taahhüt süresi boyunca, teçhizat kiralama ücretinin alınmadığı “iç hat sayısı kadar uç telefon veya analog IP dönüştürücü portu” 12 aylık ek sürenin sonunda hediye edilir.
 • Taahhüt edilen süreye 1 yıl daha ek olarak taahhüt verildiği zaman TT Sanal Santral Ekipman Kampanyası kapsamında sunulan cihazlar müşteriye hediye edilir.

Türk Telekom İletişim

Türk Telekom’un tarifelerinden yararlanmak ve tarife değişikliği, iptali gibi işlemleri yapmak isteyen kişiler, Türk Telekom’un 444 1 444 numaralı Bireysel Çağrı Merkezi’ni arayarak soru ve taleplerini iletebilir. Bunun dışında en yakın Türk Telekom bayiliklerine gidilerek de işlemler yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir