Özel Güvenlik Sınav Sonucu Ve Kimlik Kartı Sorgulama

Ozel Guvenlik Sinav Sonucu Sorgula

Özel Güvenlik nedir nasıl olunur

Özel güvenlik kimliği ve sınav sonucu sorgusu Özel Güvenlik Daire Başkanlı tarafından açıklanmaktadır. Sınav sonuçlarının ve kimlik kartı çıkış işleminin sorgulaması için Özel Güvenlik Daire Başkanlığının web sitesine erişim sağlanmalıdır. Sınav sonuçları 2019 Eylül ayı itibari ile açıklanmaya başlanmıştır. Sınav sonucu olumlu olan kişiler, resmi web sitesi üzerinden puanlarını kontrol edebilmektedir. Sınavı geçen adayların, kimlik alımına ilişkin bilgileri aynı web sitesinden öğrenilmektedir. Web sitesi içerisinde, özel güvenlik sınav sonucu ve kimlik kartı bilgileri, 83. Temel eğitim programı için açıklanmıştır. 59. yenileme eğitim programı sınav sonuçları da aynı sayfa üzerinden öğrenilebilmektedir. Sınav sonuçlarının online olarak öğrenilmesi ve kimlik kartı sorgulama işlemi için izlenecek aşamalar, alt başlıklar içerisinde sunulmaktadır.

Yüksek tansiyonu yenmek için değişmesi gereken alışkanlıklar için tıklayınız.

Özel Güvenlik Sınav Sonucu Ve Kimlik Kartı Bilgileri Açıklanan Adaylar

Özel güvenlik sınav sonucu ve kimlik kartı açıklananlar, son özel güvenlik sınavlarına girmiş olup, başarılı sonuç alan kişilerdir. Özel güvenlik sınavları belirli programlar üzerinden yapılmaktadır. Bu programlar, temel eğitimleri içermektedir. Temel eğitim programlarında başarı olan kişiler, sınavlara dahil edilmektedir. Sınav sonuçları Eylül ayı itibari ile açıklanan programlar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • 25 Ağustos 2019’da gerçekleşen Özel Güvenlik sınavları sonuçları,
 • Özel güvenlik 83. temel eğitim programı sınavı sonuçları
 • Özel güvenlik 59. yenileme eğitim programı sınav sonuçları

Bu sınavlardan birine girmiş olan adaylar, Özel Güvenlik Daire Başkanlığının resmi web sitesine giriş yapmalıdır. Site zerinden sınav sonuçları ve puanları görüntülenmektedir. Sorgulama işlemi sayesinde özel güvenlik kimliğine ilişkin bilgilerde edinilmektedir. Site üzerinden sorgulama işlemi için izlenecek yol, alt başlıklar içerisinden öğrenilebilmektedir.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Almaya Hak Kazananlar

Özel güvenlik kartı alabilecek kişiler, sınav sonuçları başarılı olan kişilerdir. 2019 yılı içerisinde özel güvenlik kartı alacaklar, Ağustos ayı içerisinde yapılan sınavlardan geçmiş olmalıdır. Sınav sonucu başarısız olan adaylar, online kimlik sorgulama işlemi yapamamaktadır. Özel güvenlik kartı alımına hak kazanan adayların özellikleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 • 25 Ağustos 2019’da yapılan özel güvenlik sınavını geçmiş olmalıdırlar.
 • Temel eğitim programını başarıyla tamamlamış olmalıdırlar.
 • Yenileme eğitimini başarıyla tamamlamış olmalıdırlar.

Bu koşulları sağlayan adaylar, Özel Güvenlik Daire Başkanlığı resmi web sitesinden, sorgulama yapabilmektedir. Sınavı geçenler, bilgileri ile site üzerinden kimlik kartına ilişkin durumu öğrenebilmektedir. Özel Güvenlik Daire Başkanlığı Sitesi üzerinden kimlik ve sınav sonucu sorgulaması için izlenecek yol alt başlıklar içerisinden öğrenilebilmektedir.

Özel Güvenlik Sınav Sonucu Ve Kimlik Kartı Sorgulama İşlemi Nereden Yapılır?

Özel güvenlik sınav sonucu ve kimlik için sorgulama Özel Güvenlik Daire Başkanlığı web sitesinden yapılmaktadır. Her iki seçenek için sorgulama işlemi farklı yapılmaktadır. İnternet arama motoruna ‘’ Özel Güvenlik Daire Başkanlığı resmi web sitesi’’ başlığı yazılıp, aratama yapılmalıdır. Aratma sonucu çıkan ilk seçeneğe tıklanmalıdır. Açılan sayfada iki farklı sekme bulunmaktadır. Sistemde, özel güvenlik sınav sonucu ve kimlik kartı sorgulama işlemlerinden hangisi yapılmak isteniyorsa, o sekmeye tıklanmalıdır. Web sitesi üzerinde çıkan sekmeler şu şekilde sıralanmaktadır:

 • ‘’Özel güvenlik sınav sonucu sorgula’’
 • ‘’Özel güvenlik kimlik kartı sorgula’’

Sorgulanmak istenilen konu hangisi ise seçilmelidir. Seçim sonrası açılan ekranda, sınava giren kişinin kimlik bilgileri istenmektedir. Kimlik bilgilerinin verilmesi ile sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Sorgulama işlemi sayesinde, sınavdan alınan puan öğrenilmektedir. Alınan puana göre, başarılı veya başarısız olduğunuz bilgisi, sınav sonucu içerisinde sunulmaktadır. Sorgulama ile kimlik almaya hak kazanıp, kazanılmadığı da öğrenilmektedir. Her iki sorgulama işlemi farklı şekilde yapılmaktadır. Sorgulama işleminin ayrıntılı anlatımları alt başlıklar içerisinde işlenmektedir.

Özel Güvenlik Sınav Sonucu Sorgulama İçin İstenilen Bilgiler

Özel güvenlik sınav sorgusu için bilgiler Özel Güvenlik Daire Başkanlığı web sitesine iletilmelidir. İnternet arama motorunda ‘’ Özel Güvenlik Daire Başkanlığı resmi web sitesi’’ başlığı aratılmalıdır. Çıkan ilk sayfa önerisine girilmelidir. Resmi web sitesinde sorgulama işlemi için istenecek bilgiler, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Girilen sınavın tarihi ve ismi
 • TC kimlik numarası
 • Ad, soy ad
 • Sınava hangi şehirde girildiği

Bu bilgilerin bilinmesi koşulu ile sorgulama sağlanabilmektedir. Sorgulama ekranına bilgilerin girilmesi ile, sınav puanı hakkında bilgi alınmaktadır. Özel güvenlik sınav sonuçlarını sorgulanma işlemi ile ilgili ayrıntılı bilgi, alt başlıktan öğrenilebilmektedir.

Özel Güvenlik Sınav Sonucu Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Özel güvenlik sınavı için sonuç sorgulama işlemi, Özel Güvenlik Daire Başkanlığı web sitesinden yapılmaktadır. İnternet arama motorunda ‘’ Özel Güvenlik Daire Başkanlığı resmi web sitesi’’ başlığı aratılmalıdır. Ekrana çıkan ilk sayfa önerisine tıklanmalıdır. Açılan sayfa içerisinden ‘’ özel güvenlik sınav sonucu sorgula’’ sekmesi seçilmelidir. Bu seçim sonrası, bilgi ekranı açılmaktadır. Ekranda bulunan tabloda, kişisel bilgilerin girilmesi talep edilmektedir. Tabloya girilecek bilgiler, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • TC kimlik numarası
 • Sınava girilen şehir
 • Ad, soy, ad
 • Sınav tarihi
 • Sınavın adı

Bu bilgiler girilip, sorgula sekmesi tıklanmalıdır. İşlem sonrası ekranda, sınav sonucu bilgileri açılacaktır. Sınav sonucu tablosunda, alınan puan görüntülenmektedir. Puana ek olarak sınavın geçildiği veya geçilmediği görüntülenebilmektedir. Sınavı geçen adaylar, özel güvenlik kimliği almaya hak kazanmaktadır. Özel güvenlik kimliği sorgulama işlemi için gereken bilgiler ve sorgulama aşamaları alt başlıklardan öğrenilebilir.

Web sitesinden para kazanma yöntemlerine buradan bakabilirsiniz.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Sorgulama İçin İstenilen Bilgiler

Özel güvenlik kimliği sorgulaması için bilgiler, Özel Güvenlik Daire Başkanlığı web sitesine girilmelidir. Sorgulama işlemi için bilgilerin, sistem tarafından doğrulanması gerekmektedir. İnternet arama motorunda ‘’ Özel Güvenlik Daire Başkanlığı resmi web sitesi’’ başlığı aratılmalıdır. Bu sayfa içerisinde sorulan bilgiler, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Kazanılan özel güvenlik sınavı programının adı
 • Kazanılan sınavın tarihi
 • Ad, soy ad
 • TC kimlik numarası

Özellikle, sınav tarihi ve yeri bilgisi sisteme girilmelidir. Bu bilgilerin sistem tarafından doğrulanmasından sonra, özel güvenlik kimlik kartı bilgileri görüntülenebilmektedir. Kimlik kartı çıkarılması hakkında ayrıntılar ve kart çıkarmaya hak kazanıp, kazanılmadığı bu sayfa içerisinden görüntülenmektedir. Kimlik kartı sorgulama işleminin yapılması için izlenmesi gereken yol ve bilgilerin nasıl girileceği alt başlık içerisinde yer almaktadır.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Özel güvenlik kimlik kartı için sorgulama Özel Güvenlik Daire Başkanlığı’nın sitesinden yapılmaktadır. İnternet arama motorunda ‘’ Özel Güvenlik Daire Başkanlığı resmi web sitesi’’ başlığı aratılmalıdır. Önerilerde çıkan ilk sayfaya tıklanmalıdır. Bu sayfa içerisinden ‘’ özel güvenlik kimlik kartı sorgula’’ sekmesi seçilmelidir. Seçim sonrası açılan ekranda, kişisel bilgiler ve sınav bilgileri istenmektedir. Tabloya girilecek bilgiler, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Kazanılan sınav ve tarihi
 • TC kimlik numarası
 • Ad, soy ad
 • Sınava girilen şehir

Bu bilgiler girildikten sonra, ‘’sorgula’’ sekmesine tıklanmalıdır. Sorgulama işlemi sonrası, yeni bir ekran açılmaktadır. Bu ekran üzerinden kimlik kartı almaya hak kazanıldığı öğrenilebilmektedir. Kimlik kartı almaya hak kazanan kişilerin, hangi tarihlerde kimlik alacakları görüntülenmektedir. Bu sorgulama işlemleri sayesinde özel güvenlik sınav sonucu ve kimlik kartı bilgileri görüntülenmektedir. Kimlik almaya hak kazananlar, Özel Güvenlik Daire Başkanlığının yapmış olduğu açıklamaları, inceleyebilmektedir. Kimliklerin teslimleri, sınav sırasında verilen adreslere, posta yoluyla yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir