İzmirim Kart Yenileme Öğrenci

İzmirim Kart Yenileme Öğrenci ne kadar

İzmir’de ikamet eden öğrenci, öğretmen ve 65 yaş üstü hak sahiplerinin, Eshot kart başvuru prosedürlerinde uymaları gerekmektedir. Herhangi bir örgün eğitim sistemine kayıtlı olanlar, Eğitim bakanlığına bağlı olarak çalışanlar ve 65 yaş üstü insanlar da olmak üzere, İzmir belediyesine bağlı halk otobüsleri ve Eshot ulaşımına bağlı olan, vapur, metro, izban da olmak üzere indirimli geçiş haklarını kullanabileceklerdir. Kart sistemiyle ulaşım sağlanan İzmir Büyük Şehir Belediye Ulaşım Araçları, Eshot genel müdürlüğüne bağlı kurumlardan birebir başvuru yapabileceğiniz ve internet üzerinden başvuru gerçekleştirebileceğiniz bir sisteme bağlıdır.

Eshot Müdürlüğüne Bağlı Kurumlara Şahsi Başvuru

İzmirim kart başvuru işlemlerini yapabileceğiniz Eshot ulaşım müdürlüğüne bağlı merkez kurumlar, Konak ilçesine bağlıdır. Burada bulunan başvuru alanlarına evraklarınızı ve iki adet vesikalık fotoğrafınızı götürerek kişiye özel İzmirim kart çıkarabilirsiniz. Başvuru sırasında ödemeniz gereken kart ücreti, ıslak imzalı belgeleriniz ve kimlik bilgileriniz yanınızda olmalıdır. Evrak bilgileriniz Eshot ulaşım müdürlüğüne bağlı olarak, hak sahibimi olduğunuz bir şekildeyse kısa zamanda kişiye özel İzmirim kartınızı alabilirsiniz.

Şahsen başvurularda 15 ile 20 dakika arasında kartlarınızı alabilir ve içine para yükleyerek anında kullanıma başlayabilirsiniz.

Eshot Online Başvuru

Eshot resmi internet sitesinden bilgilendirme formunu doldurarak yapabileceğiniz online izmirim kart başvuru işlemleri için, kredi kartıyla ödeme yapmanız gerekmektedir. Bir adet telefondan çekilmiş yüz ve omuz bölgenizi alan bir fotoğrafla anında başvuru yapabilirsiniz. Öğrenci, öğretmen ve 65 yaş üstü kart başvuruları için gerekli bilgilerin girilmesi gereken sistem, 20 iş günü içerisinde kartınızın Konak katlı otopark şubesinden alabileceğiniz üzerine telefonunuza mesaj gönderecektir.

3 ay içerisinde başvuru yaptığınız izmirim kartınızı teslim almadığınız takdirde, kartınız imha edilecek ve kullanıma kapatılacaktır.

Öğrenci Eshot İzmirim Kart Başvurusu

Milli Eğitim bakanlığına bağlı okullar veya yüksek öğrenim kurumlarına bağlı özel ya da devlet üniversiteleri öğrencileri, İzmir Eshot kart başvurusu yapabilmektedir. Online başvurularda, öğrenci olduğuna dair bilgi alınabilecek TC numarası ve öğrenci kartı fotoğrafı gibi bilgiler istenir. Birebir başvurularda ise öğrenci belgesi ıslak imzalı ya da onaylı olmalıdır. Milli eğitim bakanlığına bağlı olan bütün kurumlar ( açık öğretimler de dahil olmak üzere) İzmirim kart başvuru işlemi yapabileceklerdir.

Öğretmen Eshot İzmirim Kart Başvurusu

İzmir il ve ilçelerine bağlı olan bütün Milli eğitim eksenli eğitim kurumlarında çalışan öğretmenler, okul tarafından yazılan talep yazısı ve okulda görev yaptığına dair onaylı ya da ıslak imzalı belgelerle başvuru yapabilmektedir. Şahsi başvurular için Konak katlı otopark yanında bulunan Eshot şubesinden 15 ile 25 dakika arasında izmirim kart başvuru talebinde bulunabilir, kartlarını hemen alabilirler. Online başvur için Eshot resmi sitesi üzerinden anında başvuru yapılabilmektedir.

65 Yaş Ve Üstü İçin İzmirim Kart Başvuru

65 yaş üstü kart talepleri için başvuruda bulunacak olan herkesin, sadece kimliklerini almaları ve ulaşım bakanlığına bağlı Eshot şubelerine gitmeleri yeterli olacaktır. Eshot ulaşım kartları şubesinden teslim edilecek olan 65 yaş üstü kartlar, 15 ile 20 dakika arasında çıkacaktır ve anında kullanıma açılacaktır.

İzmirim Kart Sahipleri Kullanım İhlali

İzmirim öğretmen, öğrenci ve 65 yaş kartları, kart sahiplerinin kullanabileceği kartlardır. Üzerinde tıpkı kimlik kartınızda olduğu gibi şahsi bilgileriniz bulunan kart, kart sahibi olmayan kişi tarafından kullanıldığı takdirde yasal işlem başlatılmaktadır. Bu işlem sırasında kart kullanım hakkınız elinizden alınır ve tekrar başvuru yaptığınız takdirde kullanım talebinize karşılık verilerek, kart teslimi yapılabilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir