Etkileyici Ve Büyüleyici Davranışlar

Etkileyici Ve Büyüleyici Davranışlar

Nasıl etkileyici olunur

Etkileyici Ve Büyüleyici Davranışlar Eski ABD başkanlarından Bill Clinton ‘un farklı ve etkileyici bir kişiliğe sahip olduğu söylendi.

Bill Clinton’un geçmişi, başkanın kendilerinin söyledikleri ile içtenlikle ilgilenerek dinlediğini ve bundan etkilendiklerini anlatıyorlar. Bu ilgi gösterip can kulağı ile dinlemenin olduğukinin olduğu sevip sevmediği duygusundan bağımsız olarak gerçekleştirilmesi söylüyorlar.

Mihail Gorbaçov’un ABD’ de konuşma yaparken bütün, salonda bulunanlar ile göz temasında bulunduğunu, özellikle ilgilendiği Kisileri gözleriyle arayıp bulup iletişim kurduğunu böylece de karşısındaki ile olusturdugu iletişim ağında ciddi Bir Etki yarattığından bahsediyorlar.

Büyüleyici olmak tartışmasız herkesin istedigi Bir özelliktir.

Her zaman etkileyici ve Büyüleyici Davranışlar ilk izlenimin çok önemli olması söylenir ve bu doğruluğunu hiç yitirmeyen bir ilkedir.

Harvard üniversitesinde yapılan araştırmalara göre sıralamalarımız bizim hakkımızdaki düşünceleri% 80 oranında karşı tarafa gösterdiğimiz insani sıcaklıktan ve sergilediğimiz yeterlilikten kaynaklanıyor. Bu konudaki birinci sınıf insani sıcaklıktır ve hiç tartışmasız açık ara farkla diğer bütün özelliklerden önde gelir.

Büyüleyici olmak, herkes için farklı bir anlam ifade etse de karşıdakini ikna etmek ve etkileyici olmak konusunda anahtar kelimeler bulur.

Oysaki çekici ya da büyüleyici olmak, insana kendiliğinden bahşedilen bir armağan değil daha çok öğrenilebilen bir beceridir.

İnsanın en önemli arzusu olanlarla birlikte olmaktır. En büyük korku ise daima dışlanmaktır. Hayatta kalıyoruz, varlığını koruyacağız, varlığımızı koruyacağız.

Arkadaşlarınızı satın almak ya da bu işte sürekliliği sağlamakta çok iyi olduğumuzu düşünsek bile saf tanı hiç tanıma ettik insanlar ile çalışıyorum.

Eğer isteğinizde sosyal statü büyüklüğü tercih ettiğinizden daha uzaktakisa satırları okumaya devam etmesini öneriyorum.

Başkaları tarafından sevilmek gerekirse tahmin edilebilir kadar zor değil. Bunlar oldukça pratik ve nitelikte öğretilerdir.

Çevreye Yayılan Sinyaller

Hepimiz farkındalık ya da olamayacağınız mevcutlarınız varsa çevreye dair sinyaller yollarız. Üstelik çevreden gelen sinyalleri de sürekli olarak tarayarak rating çabası içindeyiz.

Etkileyici Ve Büyüleyici Davranışlar İnsan beyninde yerleşmiş temel kavram ve çok talepim duyduğu şey kişisel güvenliktir.

Bu şeyi beynimiz sürekli olarak çevreyi tarar ve etraftakilerin bize yardım edin. Sürekli olarak çevremizdekilerin şu anda ya da ileriye dönük hedef dostumuz mu düşmanımız mı olmuş tartma hâlinde yaşarız.

Çok basit bir konu için safra iletişim kuracak olsak, sözgelimi istediğiniz herhangi bir tarif ya da gidilecek bir adres soracak dahi olsak bunu soracağımız sıradan bir insanı bile seçeriz. Seçimimiz o insandan arkadaşlık sinyalleri mi yoksa ileriye dönük muhtemel bir düşmanlık sinyalleri mi aldığımıza göre yönlenir.

Dostluk Sinyalleri

Biz birisiyle konuşmaya başlamadan önce beyin karşıdakinin içindeki sinyallerin dostça olup olmadığını test eder.

Uzakta insanlar konuşmadan önce onları görmekten. Buna bağlı olarak bazı şeyler görür görmez yakın hissederken, bazılarını daha ilk bakışta itici buluruz.

Bazılarını ise yolladıkları sinyallerde çok daha nötr. Bu şeyi görür görmez Potansiyel bir arkadaş ya da bir düşman gibi bir fikir edinilmez.

Zaman zaman kendiniz görünmez hissediyorsanız, bunun sebebi varsa kez yolladığınız sinyallerin arkadaşça ya da düşmanca yönünün ağır basmamasındandır. Eğer beyniniz karşınızdakini tarafsız olarak nitelendirirse o kişiyi olabildiğince çabuk unutmaya meyillisiniz.

Beyniniz daha çok önlem alabiliyorsanız ya da yararlanılabilir olabiliyorsanız bu konuda yoğunlaşmıştı. Diğerleri üzerinde fazla zaman harcamaz.

Para Politikası Nedir?

Gülümsemenin Tılsımı

İlgilendiğiniz kişilere gerçek bir gülümseme yolunuza. Bunu yapabiliyorken içten bağlanabiliyor. Bu gülüse genel olarak sağa sola fırlatılan o sahte gülüşlerden olmamasını istiyorum. İçten gelip gözlerinize yansıyan gülümsemeden bahsediyoruz. Çok başarılı bir film yıldızı olması gerçek gülümsemeniz ile sahte olanlar birbirinden hemen ayrıldığında.

Gülen ya da insanlar izole insanlar her zaman sevimli ve keyifli, pozitif, müşteri sahibi insanlar olarak algılanırlar.

Saptayabilmenin bir tane de gülümsemek olabiliyor. 

Aslında de sevdiklerimize gülümseyeliminde olduğumuz halde sevmediklerimize gülümseyeliminde olmayız. 

Gülümsemenin gerçek ya da sahte olduğunu ayırmanın en basit yollarından birisi ağız ve yanak köşelerini incelemekten geçer.

İçten bir gülümsemede ağzın köşeleri yukarı doğru kalkar ve yanaklar yükselir. Gerçek bir gülümsemede gözlerin portresi ince bir şekilde oluşacaktır.

Ayna karşısında gülümseyin. Gerçek bir gülümsemede kaşlar gülümsüyor iner ve kalkar. Bu çok ani anlık, son derece minimal bir harekettir.

Hafifçe Baş Eğmek

Baş sola ya da sağa doğru eğilebilir. Daha iyi etkiyi bırakmakta olduğu ile iletişim kurarken başının hafifçe eğilmesi karşıdakini olumlu. Yapılandırılmış araştırmalar başlayarak yana eğenlerin, karşı tarafta insanlarda daha çekici, güvenilir ve kibar bir etki bıraktıklarını gösteriyor

Bir kafa, hafifçe indirilmiş kaşlar, hafifçe eğilerek alçaltılmış bir kafa, hafifçe eğilerek aldıkaltılmış bir kafa ifadeleri

Göz Teması Kurmak

Göz teması konusu zor olabilir. Çok kısa bir ve onu zaman fikirleri karşıdakine iletemeyebilir. Göz teması vermek istiyorum mesajı vermek Daha kısa olması karşıdakinde dostluk izlenimi yaratmaz. Fakat ondan daha uzun olmamasını istiyorum.

Tam göz temasını keserken olmuş gerçek bir gülüş, ciddi bir dostluğun başlangıcı olabilir. Göz teması daha önceden tanışılan birisi ile daha uzun tutulabilirse de gereğinden uzun tutulması da karşıdaki kişide tehdit hisleri oluşturuyor.

Fiziksel Temas Kurmak

etkileyici olmak
etkileyici olmak

Herhangi bir iletişimden sonra karşınızdakinin koluna ya da omzuna 1-2 saniyeliğine yönlendirin ve karşınızdaki kişide nasıl bir duygu oluşturduğunuzu gözlemleyin. Eğer karşınızdaki kişi sizinle daha ileri düzeyde bir dostluk ya da arkadaşlık düşünmüyorsa bu hareketinizin etrafını düşünebilirsiniz. Bu sırada karşınızdakinin ilişkinizi ilerletmeye ihtiyacınız var. Böyle sessizce karşıdan gelen sessiz sinyallere açık olun.

Birisi ile fiziksel temas kurmak, o kişi ile aranızda güven ve samimiyet hisleri oluşması için temel atmayı istediğiniz düzeyde gelir.

Karşınızdakinin Hareketlerini Yansıtmak

Bu planda amaç karşıdakinin duygularını olduğu gibi yansıtmaktır. Bir başka sözcüklerden ayna ayna tutmaktır. Karşınızdaki başını hafifçe yana yatırıyorsa, sizde yana yatırın. Karşınızdaki kollarını kavuşturuyor ise siz de öyle yapın Tabii ki bunu yapıyor bariz bir taklitçi olmayın. Bir dileğiyle dileğiyle. Kimi Kime Yansıtma Uygulaması ve Kimse Kime Kesinlikle Yansıtma Yapılıyor’a Dikkat Edin. Sonuçlara şaşığını.

Birinin hareketlerini yansıttığınızda uyumu yakalarsınız. Kısa süreli hareketlerini yansıttığınız lider lideri olabilirsiniz.

Vücut pozisyonunuz başkalarının sizi takip etmesini bekliyor.

Diğer Olumlu Kabul Edilen İpuçları

Olumlu bir etkileyici bakış açısı, sanalınız karşınızdakinin yüzüne dönük olarak konumlansın. Birbirini tanımayan iki kişi karşı karşıya geldiğinde, yönlendirici jestleri çok azdır.

Etkileyici Ve Büyüleyici Davranışlar Daha güçlü bir iletişim ve ileriye yönelik bir beraberlik için arada sırada birliktele birlikte iken mimiklerinizi ve el hareketlerinizi geliştirmaya bakın.

Üzerinde yoğunlaşırken mimikler menüsü:

  • Onaylayıcı şeklinde kafa sallama,
  • Karşıdakine yakınlık hissi veren el hareketleri,  
  • Biraz daha güçlü, uzunca süren göz teması

Bu aşamada dostça sayılmayacak sinyalleri tr aza indirmekte fayda vardır.

Baş sallamak karşınızdakini konuşmaya başla etmek için uygun bir davranıştır. Yavaşça baş sallamak ise sıkıldığınıza dair ipucunu karşınızdakine iletir. Burada tam olarak ne duyulabilirdan etkilenmediğiniz ya da daha fazla dinlemeye hevesli özelliğini anlamı.

Konuşurken karşınızdakine bütün dikkatiniz verin. Biz onlarla telefonuna bakan ya da odanın başka tarafına bakan insanlar ile tekrar sohbet et çok hevesli olmayız. Karşınızdakini dikkatledikten. Karşınızdaki semboller çalsa da, telefona cevap vermemeye çalışın.

Daha fazla beğeni toplamak için yönlendirilebilir. Telefon sizden uzağa koyun ve çabuk bir şekilde konuşmada kaldığınız yere dönün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir