Burçların Gerçek Yüzleri Nedir

Burçların Gerçek Yüzleri Nedir

Burçlar nedir

Yeni burç sıralamasına göre on üç adet burç olduğu konusunu geçersek hepimizin bildiği on iki adet burç mevcuttur. Bunlar su grubu akrep, balık, yengeç; ateş grubu aslan, koç, yay; toprak grubu boğa, başak, oğlak; hava grubu ikizler, terazi, kova olmak üzere gruplara ayrılmıştır. Bu on iki burcun her ne kadar iyi tarafları olsa da aslında hepsinin gerçek yüzleri farklıdır.

Su Grubu:

1-) Akrep Burcu

Akrep burcu burçlar dünyasının en gizemli ve ketum burcudur. Son derece duygusal olsa da aslında bu özelliğini göstermeyerek dışarıdan duygusuz ve soğuk bir insan gibi görünür. Akrep burcu hayatını biriyle paylaşmak ya da arkadaşlıklar kurmak istese de yalnız kalmaktan korkmayan bir burçtur. Bu yüzden bu burcun insanı her ne kadar sevdikleri insanlar için ellerinden gelen her şeyi yapabilecek özellikler taşısalar bile yanlışları kolay affetmezler ve gösterdikleri sevginin karşılığını beklerler. Akrep burçları her ne kadar bunları karşılıksız yapıyor gibi görünse de aslında karşılarından sevilmeyi beklerler. Bu akrep burcunun herkesten gizlediği gerçek yüzüdür.

2-) Balık Burcu

Balık burcu diğer su grupları gibi duygusal özellikler gösterir. Sevdikleri insanlara çok değer veren balık burçlarının genellikle ilişkilerinin uzun süreli olduğu ve bu ilişkinin herhangi bir sebepten ötürü bitmesinden dolayı aşırı yaraladıkları ve gözyaşlarına mani olamayarak hemen ağladıkları görülmektedir. Normal hayatında da kendilerine kırıcı bir söz söylendiğinde gereğinden fazla alınganlık gösterdiği ve umursamaz davranmayı bir türlü başaramadığı görünmektedir. Balık burcunun herkesten gizlediği gerçek yüzü ise gözyaşlarını kendilerine kalkan olarak kullanmasıdır. İnsanlar ağlayan kişilere karşı hassas davranmaya başlarlar ve balıklar bunu çok iyi bilen zeki bir burçtur.

3-) Yengeç Burcu

Su grubunun diğer duygusal burcu da yengeçtir. Yengeç burcu enerjik ve dostane tavırlarıyla dikkat çekmektedir. Arkadaşlarına oldukça önem veren bu grubun insanı kişisel görünüşüne son derece önem vererek karşısındakileri etkilemeyi severler. Yengeç burcu iltifat etmeyi seven ve diğer insanları eğlendirmekten keyif alan burç olsa da gerçek yüzü aslında çok farklıdır. Çünkü yengeç burcu canının sıkılmasından hoşlanmaz ve etrafındaki insanları da can sıkıntısını gidermek amacıyla kullanabilir. Bu da yengeç burcunun herkesten gizlediği gerçek yüzüdür.

Ateş Grubu:

1-)Aslan Burcu

Ateş grubundan olan aslan burcu etrafına oldukça enerjik ve eğlenceli görünmektedir. Aslan burcu insanı her şeye özen gösteren bir burçtur. Giydiği giysileri genellikle temizdir. Kendisine oldukça özen gösterir ve dışarıdan havalı bir görüntü oluşturmayı tercih ederler. Bu burcun insanı her ne kadar aşk insanı gibi görünse de aslında oldukça çapkın karaktere sahiptir. Aslan burcu insanının herkesten gizlediği özelliği insanlara karşı pek de dürüst olamadığıdır. Bu aslan burcunun gerçek yüzüdür. İnsanlara tutamayacağı sözler vermekten de çekinmeyen aslan burcu insanları kendilerine son derece hayrandırlar ve dünyayı kendileri etrafında dönüyor sanacak kadar da bencil özellikler gösterebilmektedir.

2-) Koç Burcu

Ateş grubun diğer enerjik ve havalı burcu da koç burcudur. Koç burcu insanlarını dışarıda gördüğünüz zaman onların güzel ve havalı hallerinden hemen tanımanız mümkündür. Koç burcu insanları her ne kadar mantıklı insanlar olsalar da bazen basit konular yüzünden hiç tanımadıkları insanlarla bile kavga etmekten çekinmezler. Zaten savaş tanrısının kontrolü altında olan koç burçları kavgadan gizli bir keyif duyarlar ama rahatsız oluyor gibi hareketler takınmaya çalışırlar. Bu da koç burcunun insanlardan gizlemeye çalıştığı gerçek yüzüdür. İlişkilerinde ise her ne kadar romantik ve duygusal görünseler de çok çabuk sıkılırlar.

3-) Yay Burcu

Yay burcu ateş grubu burçlarının içinde en fazla özgürlüğüne düşkün burçtur. Macerayı ve gezmeyi oldukça çok severler. Bu burç insanı iş hayatında oldukça sevilen ve çalışkan bir burçtur. Enerji dolu olmalarından ötürü hızlarına yetişmeniz pek öyle kolay değildir. Asla bir yerde uzun süre oturup bekleyemezler. Bu yüzden de bu insanlar burç adlarının haklarını gerçekten vermektedir. Yay burcu aşk hayatında ise sizden vazgeçemez ve çok seviyor gibi hareketler takınmayı tercih ederler. Ama aslında son derece çapkın insanlardır. Bu da yay burcunun herkesten gizlediği gerçek yüzüdür. Her ne kadar eğlenceli görünseler de bazen son derece küstah hareketler takındıkları da görünmektedir. Yay burcunun da aslan burcu gibi kendine hayranlığı bazı durumlarda sezilebilmektedir.

Toprak Grubu:

1-)Boğa Burcu

Boğa burçları insanları genellikle kendi burç grubuyla anlaşabilen insanlar olarak bilinmektedir. Boğa burçları sanata ve yemek yemeye oldukça düşkündür. Son derece duygusal ve romantik olsalar da bazen mantıksız davranmaları yüzünden etrafındaki insanları kıracak davranışlar sergileyebilirler. Aşk hayatına çok önem veriyor gibi görünse de genellikle önem verdiği konu cinsellik olan burcu cinselliği çoğu zaman her şeyin önüne koyar ama karşısındakine problemin başka bir konu olduğunu söylemektedir. Bu da boğa burcunun herkesten gizlediği asıl karakteridir. Kendi istediklerini yaptıramadığı zaman burcunun hakkını vererek gerçek bir boğaya dönüşerek karşısında kim varsa boynuzunu takarak ilerlemektedir.

2-)Başak Burcu

Başak burcu burçlar dünyasının en temiz ve düzenli burcudur. Bir yeri pis gördüğü zaman genellikle oradan hoşlanmazlar. Karşısındaki insanın ne giydiğinden çok temiz ve düzenli giyinip giyinmediğine bakan tek burçtur. Başak burçları her ne kadar iyi kalpli ve merhametli olsalar da bir başak burcuyla ömür tüketmek oldukça zordur. Çünkü başak burçları son derece tembel, eleştirici ve plancıdır. Başak burçları ile yaşayan insanlar onların yoğun eleştirilerine maruz kalmaya alışmalıdırlar. İyi ve kötü buldukları her şeyi söylerler ve karşısındaki insanların onların söylediklerine alınıp alınmadıklarını çoğunlukla düşünmezler. Kendi fikirlerini genellikle doğru kabul ederler ve insanlar onların söylediklerini yapsın isterler. Başak burcu her ne kadar bunu doğru kabul etmese de durum böyledir. Bu başak burcu insanının herkesten gizlemeye çalıştığı gerçek yüzüdür.

3-)Oğlak Burcu

Oğlak burcu burçlar dünyasının en işkolik burçlarından bir tanesidir. Aslında oğlak burcunun herkesten gizlemeye çalıştığı gerçek yüzü paraya olan düşkünlüğüdür.

Oğlak burcu işini çok seviyor gibi görünmesine rağmen aslında sevdiği iş değil paradır. Oğlak burcu burçlar dünyasında açık sözlü olma özelliğiyle tanılmaktadır. Konuşma yapma ya da bilgilendirme gibi alanlarda son derece becerikli olan oğlak burcu kendisini yoracak işlerden genellikle uzak durmaya çalışacak kadar tembeldir. Genellikle etrafındaki insanları ağır işler için kullanmaya çalıştığı gözden kaçmamaktadır.

Hava Grubu:

1-) İkizler Burcu

İkizler burcu adından da anlaşılacağı üzere bünyesinde hep iki karakter barındıran son derece zeki burçlardan bir tanesidir. Bu burçların insanları son derece sosyal ve girişken özellikler göstermelerinin yanı sıra bazen de asosyal ve girişken olmayabilirler. Ama genel olarak ikizler burcu konuşmayı seven ve eğlenmesini bilen bir burçtur. Bu burcun insanları da her ne kadar dışarıdan pek öyle görünmeseler bile duygusal özellikler gösterirler. Bu ikizler burcunun herkesten saklamaya çalıştığı asıl gerçek yüzüdür.

2-)Terazi Burcu

Burçlar dünyasının en dengesiz burcu olarak belirtilen ama aslında pek de öyle olmayan burçlarından olan terazi burcu insanı hayatını düzene koymak ve elinden geleni yapmak adına büyük çaba gösterirler. Bu burcu insanı dışarıdan ne kadar sakin ve kibar bir görüntü altına bürünse de aslında dominant özelliklere sahip olan burçtur. Terazi burcu insanının dışarıdan göründüğü gibi olmaması herkesten sakladığı gerçek yüzüdür.

3-) Kova Burcu

Burçlar dünyasının en doğal görünüme meraklı olan burcu kova burcudur. Kova burcu insanı etrafına saygılı ve uyumlu bir hava içerisinde görünmektedir. Kova burcu insanları bilimsel konulara meraklı olmalarından dolayı genellikle iş hayatında başarılı olan ya da iyi yerlerde bulunan akıllı insanlardır. Kova burcu insanları genel olarak dünyayı kurtarmak ve insanlara yardımcı olmak eğilimi içerisindedir. Merhamet duygusuna genel olarak sahip olan kovanın herkesten gizlediği gerçek yüzü ise son derece kırıcı ve kaba olabilecek seviyeye geleceğini insanlardan saklamasıdır.

SGK Ne Zaman Emekli Olurum Hesaplama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir