Bir Hücresel Operatör Nasıl Seçilir?

Bir Hücresel Operatör Nasıl Seçilir?

 

Hücresel Operatör nedir

Öncelikle, hangi mobil operatörlerin bulunduğunuz yerde ve sıkça ziyaret edilen yerlerde bağlantılar sunabileceğini ve hangilerinin genel olarak en iyi kalitede bağlantıları sunduğunu bilmeniz gerekir.

Büyük bir şehirde yaşıyorsanız ve küçük yerleşim yerlerini ziyaret etmiyorsanız, bu sizin için gerçekten önemli olmayabilir, belki de tüm operatörler bulunduğunuz yere bağlanabilir, ancak küçük bir yerleşim yerinde yaşıyorsanız veya küçük bir yerleşimi sık sık ziyaret ediyorsanız, yalnızca o bölgeye bağlanabilirsiniz.

Bir arama yapın. Gerekli bir operatör seçmeli. Bulunduğunuz yerde ve sıkça ziyaret ettiğiniz yerlerde yaşayan kişilere, hangi operatörlere kullandıklarını, bağlantı sağlayıp sağlamadıklarını ve bağlantı kalitesini sorarak soru sorabilirsiniz.

Eğer sizde yoksa, sorular sorabilir veya görmek isteyebilirsiniz, kendiniz deneyin. Kullanılan bir numara alırsanız ücretsiz ön ödemeli kartlar sunan operatörler bile var.

 

İnternet Hızına Göre

Kuşkusuz, bir sağlayıcı seçerken dikkat ettiğimiz en önemli özelliklerden biri internet hızı. Artık mobil bir uygulama aracılığıyla internete sahip olduğunuzda ücretsiz görüşme yapabiliriz; bu, operatörlerin gelecekte yalnızca internet hizmetleri sağlayabilecekleri anlamına gelir.

Ne yazık ki, mobil operatörler her yerde aynı internet hızını sağlayamayabilir. Aynı operatör, bir konumda 20 mbps, diğerinde 3 mbps sunar.

Her operatörden ön ödemeli bir kart aldıysanız, her operatörün hızını bir akıllı telefona bağlayarak veya bulunduğunuz yerde yaşayanlar için bir mobil uygulama yükleyerek, internet hızını test etmelerini ve size göndermelerini isteyerek öğrenebilirsiniz.

 

Paketinize Göre

Bir plan seçmeden önce, hücresel iletişim için bir bütçe belirlemeniz gerekir. Bu bütçeyi belirledikten sonra, konuşma hakkını, interneti ve mesajların dağıtımını belirlemelisiniz. İhtiyacınız olan tam konuşmayı ve mesajı belirlemek kolaydır, ancak ihtiyacınız olan internet kotasını belirlemek biraz daha zordur.

İhtiyacınız olan internet kotasını belirlemek için önce interneti ne sıklıkla kullandığınızı belirlemeniz gerekir. Ancak, internet kullanımı her zaman plana göre gitmez. Ne kadar internete ihtiyacınız olduğunu belirlemek için bir ay boyunca herhangi bir operatörden yaklaşık bir paket alabilirsiniz.

 

Örneğin, 1 GB’lık bir paket satın alırsanız ve 18 gün içinde tükenirse, yaklaşık 2 GB internete ihtiyacınız vardır. Ay sonunda yaklaşık 400 MB harcadıysanız, 500 MB’lık bir paket yeterlidir.

 

İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra, ilk öğeye göre bağlanamayan operatörü elimine ettikten veya istediğinizden daha yavaş bir bağlantı sağladıktan sonra kalan operatörlerden ihtiyacınız olan özellikleri sağlayan paketi seçin. Bütçeniz yeterli değilse, bütçenize biraz eklemeniz ya da sildiğiniz bir işleci kullanmanız gerekir çünkü bu yavaştır. Tahsis edilen

İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra, ilk öğeye göre bağlanamayan operatörü elimine ettikten veya istediğinizden daha yavaş bir bağlantı sağladıktan sonra kalan operatörlerden ihtiyacınız olan özellikleri sağlayan paketi seçin. Bütçeniz yeterli değilse, bütçenize biraz eklemeniz ya da sildiğiniz bir işleci kullanmanız gerekir çünkü bu yavaştır. Tahsis edilen bütçe artarsa, daha hızlı bir taşıyıcı seçebilir veya paket özelliklerinizi geliştirebilir ve biraz daha özgürce kullanabilirsiniz.Bir Hücresel Operatör Nasıl Seçilir?