2019 Web Sitesinden Para Kazanma Yöntemleri

2019 internetten para kazanma

Para Kazanma Yöntemleri

Bu yazımızda web sitesinden para kazanma yöntemlerini inceleyeceğiz. Web sitesi açarak nasıl para kazanılır? Web sitesinden ne kadar kazanılır? Web sitesi kurarak para kazanmak için izleyeceğimiz yolları değerlendireceğiz.  Hep duyduğumuz internetten para kazanma konusunun bir parçası olan web sitesi üzerinden para kazanma yöntemlerine değineceğiz.

Evet, internetten para kazanmak mümkün. İnternetten para kazanmanın en sağlam yolu ise bir web sitesi kurmaktan geçiyor. Kurmuş olduğumuz web sitesi ile çok çeşitli yöntemlerle para kazanmak mümkündür. Tek bir alanla sınırlı değiliz. Bu yazımızda bu yöntemleri tek tek değerlendireceğiz.

Web sitesi kurma konusunda bilgisi olmayanların gözünde web site kurmak çok zor gibi görünebilir. Aslında günümüzde web sitesi kurmak o kadar kolaylaştı ki artık birkaç adımda bir web sitesi sahibi olabilirsiniz.

Site kurma konularına ait birçok videoyu Youtube’da bulabilirsiniz. Ya da web site kurma üzerinde internette satılan eğitimlere cüzi miktarlar ödeyerek satın alabilirsiniz. Videolarda anlatılanları adım adım uygulayarak siz de kolaylıkla bir web sitesi sahibi kurabilirsiniz.

Web sitesi açma konusunu başka bir sayfada değiniriz. Bizim bu sayfadaki konumuz web sitesi açarak para kazanma yöntemlerini sizlere tanıtmak olacak. Web sitesi kurarak nasıl para kazanılır? Bu soruya cevap arayacağız.

Web Sitesinden Para Kazanmak Kolay Mı?

Web sitesi açarak para kazanma yöntemlerine geçmeden önce geçmişten süre gelen bir konuyu sizlere açıklamak isteriz. İnternette mutlaka rastlamışsınızdır. “Günde 10 dakika çalışarak aylık 3.000 TL kazan”, “Evinizde oturduğunuz yerden kolay para kazanma”, “Ev hanımları bilgisayardan çalışarak aylık 5.000 TL kazanıyor” ve bunlara benzer kolay para kazanma vaat eden bir sürü yazı okumuşsunuzdur.

Bu tür söylemlerin tamamı yalan değerli okurlarımız! Kimse kimseye kolay yoldan para vermiyor. İster gerçek hayatta olsun, ister internetten olsun, para kazanabilmek için çok çalışmak şart. Bu kural web sitesinden para kazanabilmek için de geçerli. Günde 10 dakikalık çalışma ile aylık 3.000 TL kazanmak mümkün olsaydı dışarıda çalışacak kimse bulunmazdı.

Web sitesi ile para kazanmak için öncelikle sabırlı olmanız gerekir. Düzenli çalışmak olmazsa olmaz. Düzenli olarak siteye içerikler girmeli, Google’da üst sıralarda yer almak için (SEO) sitenizi sürekli güncel tutmanız gerekmektedir. Google’da ne kadar üst sıralarda olursanız sitenize o kadar çok ziyaretçi gelir. Sitenize ne kadar çok ziyaretçi gelirse web sitenizden o kadar çok para kazanırsınız.


Ayrıca sitenize ekleyeceğiniz yazıların tamamı özgün yani başka hiçbir yerde yayımlanmayan yazılardan oluşması gerekir. Özgünlük, web sitenizin başarısı için altın kurallardan biridir. Başka sitelerden kopyala yapıştır yöntemi, web sitenizden para kazanma yolunda yapacağınız en büyük hata olacaktır. Yayımlayacağınız özgün içerikler için çaba sarf etmeniz gerekecektir.

Web sitesinde 20-30 yazı yayımlayarak para kazanmaya başlayacağını düşünmek, sonucu hayal kırıklığı ile bitecek bir son demektir. Web sitesinden para kazanmak kolay mı? Sorusunun cevabını aldığınızı var sayarak devam edelim,

Web Sitesinden Nasıl Para Kazanılır?

 1. Google Reklamlarıdan Para Kazanma

Çok değil, bundan 10-15 sene öncesine kadar reklam veren firmalar daha çok televizyon ve radyolara reklam verirlerdi. İnternetin hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldiği günümüzde bütün firmalar işini internete taşır oldu. İnternette reklam verir hale geldi.

Bu da web site sahipleri için para kazanma anlamına geliyor. İnternette reklam veren kişi veya kurumların reklamlarını sitelerinde yayınlayarak para kazanıyorlar. Bunun için Google’ın gücünden yararlanıyorlar.

İnternet reklamcılığının tartışmasız tek lideri olan Google’ın Adsense hizmeti vasıtası ile Google’da reklam verenlerin reklamlarını web sitelerinde yayınlayarak para kazanıyorlar. Kurumsal web siteleri hariç kişisel olarak web site işleri ile uğraşanların tamamına yakını bu şekilde para kazanmıştır. Piyasadaki web sitelerinin %95’i Google AdSense reklamlarından para kazanmaktadır. Ya da daha önce Adsense’den para kazanmıştır.

Google Adsense, web sitesinden para kazanma yöntemleri arasında en çok uygulanan yöntemdir. Uygulaması kolaydır. Reklamları yerleştireceğiniz konumlara reklam kodlarını yapıştırarak para kazanmaya başlanır. Google’ın size özel ürettiği kodları sitenize eklemeniz yeterlidir. Başka bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Gerisini Google hallediyor.

Banner reklamları, ilk örnekte verdiğimiz Google AdSense reklamları gibi web sitesinde reklam yayınlama üzerine kurulu para kazanma yönteminin adıdır. Buradaki fark, Google’dan bağımsız kişi veya kurumlardan direkt reklam alınır. Web site sahipleri ile sitede reklam vermek isteyen kişiler karşılıklı haftalık veya aylık sabit ücret üzerinde anlaşır.

Google AdSense reklamları gibi reklamların tıklanma zorunluluğu yoktur. Web site sahibi, reklam verenle belirli bir süreliğine anlaşır. Reklam verenin bannerlarını sitesinde istenilen yere yerleştirir.  Reklamlar ne kadar tıklandı? Kaç kişiye görüntülendi? Bu konularla ilgili endişeye kapılmasına gerek yoktur. Web sitesine yerleştirdiği reklamlar günde ister 1.000 kişiye ister 100.000 kişiye gösterilsin site sahibinin alacağı ücret sabittir.

Burada önemli bir noktaya değinmeden geçmeyelim, reklam verenlerden banner reklamı alabilmek bir başka değişle web sitesinden banner reklamları ile para kazanabilmek için web sitenizin günlük hatırı sayılır miktarda ziyaretçi sayısına ulaşması gerekmektedir. Web sitenizi günde ortalama 5.000 kişi ziyaret ediyorsa, banner reklamları alarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Web sitesinden para kazanmaya banner reklamları ile para kazanmak için internette webmasterların bulunduğu forumlarda ilan verebilirsiniz. Sitenizde “Reklam ve Sponsorluk” sayfası açarak reklam verenlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

 1. Satış Ortaklığı Yaparak Para Kazanma

Satış ortaklığı, belki de web sitesinden en çok para kazandıran yöntemdir. Doğru yapıldığı taktirde ayda 2-3 asgari ücret tutarında para kazanmak mümkündür. Satış ortaklığının ne demek olduğunu kısaca özetleyecek olursak, web sitesinde bir ürünün tanıtımını yaparak ilgili siteye müşteri gönderme üzerine kurulu bir sistemdir. Satış ortaklığı ile para kazanmak için tanıtımını yaptığınız siteye gönderdiğiniz müşterinin sitede alışveriş yapması gerekir. Sizin aracılığınız ile siteye giden müşterinin harcadığı tutar üzerinden siz de komisyon kazanırsınız.

Satış ortaklığı sistemi yeni başlayanlar için karışık gibi görünebilir. Fakat sistem tamamen otomatik işler. Size özel üretilen satış ortaklığı linki üzerinden giden kişiler sistem tarafından çerezler vasıtası ile belirlenir.

Satış ortaklığı konusu başlı başına ayrı bir sayfanın konusu olacak kadar uzun ve detaylıdır. Ancak satış ortaklığı,  web sitesinden para kazanmak isteyen site sahiplerinin kesinlikle üzerinde durması gereken bir konudur. Google AdSense veya banner reklamları ile bir haftada kazanılan parayı bir günde kazanmak mümkündür.

 1. Web Site Satışından Para KazanmaBir heves ile bir web sitesi kurdunuz. İlk başlarda sitenize çok emek verdiniz. Herşeyi kurallarına göre özenle yaptınız. Belirli bir ziyaretçi sayısına ulaştınız. Bir süre sonra bir takım gerekçelerle site ile ilgilenemez oldunuz diyelim. Verdiğiniz onca emek çöpe mi gitmiş olacak? Hosting ve domain almak için harcadığınız paralar heba mı olacak?Web sitenizi satarak en azından giderlerinizi kurtarabilirsiniz. Sitenizin konusuna, içeriklerinizin sayısına ve uzunluğuna, günlük ziyaretçi sayısına bağlı olarak binlerle ifade edilen rakamlarla web sitenizi diğer webmasterlara satabilirsiniz.

  Wmaraci, r10.net, iyinet gibi webmasterlara hitap eden forumlarda satış ilanı verebilir. Web sitenizin kalitesine göre tatmin olacağınız bir paraya satabilirsiniz. Web site satışını da web sitesinden para kazanma yöntemleri arasına alabiliriz.

  1. Diğer Yöntemler

  Yukarıda örneklerini verdiğimiz yöntemler web sitesinden para kazanmak için yapılan en yaygın para kazanma yöntemleridir. Bunların yanı sıra diğer webmasterlardan web sitenize ücretli backlink satışı yapabilir, tanıtım yazıları alabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınızda takipçi sayınıza bağlı olarak üçüncü kişilerin yazılarını belirli bir ücret karşılığında paylaşarak para kazanabilirsiniz.

  Yeter ki ziyaretçi sayınız fazla olsun. Web sitenizi günlük binlerle ifade edilen miktarlarda kişi ziyaret ediyorsa web siteniz üzerinden güzel paralar kazanabilirsiniz. Ancak yazımızın giriş bölümünde dediğimiz gibi bunun için çok çalışmak şart. Sürekli özgün içerik girmelisiniz. Önce cefasını çekersiniz, sonra sefasını sürersiniz!

  Web Sitesinden Ne Kadar Kazanabilirim?

  Hiç şüphesiz bu yazıyı okuyan herkesin kafasının bir köşesinde web sitesinden ne kadar para kazanılır? Sorusu vardır. Fakat bu soruya tam cevap vermek neredeyse imkansızdır. Sitelerinde banner reklamları ile para kazanma yöntemini seçenler ne kadar kazanacaklarını bilir. Diğer yöntemleri uygulayanların web sitesinden ne kadar para kazanabilecekleri değişkenlik gösterir. Fakat merak etmeyin, bu soruyu merak edenleri eli boş göndermeyeceğiz. Ancak vereceğimiz rakamların kesin olmadığını, sadece tahmin üzerine kurulu bir hesap olduğunun altını çizmek isteriz.

  Hesaplamamızı web sitesinde Google Adsense reklamlarını yayınlayarak para kazanma yöntemini tercih edenler için yapacağız. Zira diğer yöntemlerin ne kadar kazandırdığını siz kendiniz belirleyebilirsiniz.

  Yapılan araştırmalar sonucunda bir web sitesini ziyaret eden kişilerin %1 veya %2’lik kısmı reklamları tıklamaktadır. Tıklama başına web site sahibinin kazancı hitap ettiği sektöre göre değişmektedir. Bir tıklamaya 0,10 kuruş kazanan web siteleri de vardır. 1,5 – 2 lira kazanan siteler de vardır.

  Biz yine gerçekçi verilerden yola çıkacak olursak ve tıklama başı 0,20 kuruş aldığımızı hesap edersek, günlük 1.000 ziyaretçi sayısına ulaşan bir web site sahibi, Google Adsense’den bir günde en az 2,5 ile 5 lira arası gelir elde edebilir. Web sitesinde yukarıda saydığımız yöntemlerden diğerlerini de uygulayan web site sahibi sitesinden ortalama en az 500 TL para kazanabilir.

  Bir kez daha hatırlatmak isteriz. Bu rakamlar tamamen tahmin üzerine yapılmıştır. Ancak web sitesinden para kazanmak mümkündür. Uzun vadede aylık binlerce lira kazanılabilir. Yeter ki oyunu kurallarına göre oynayın!

   

  Android 10 Güncellemesini Destekleyen Telefonlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir